PROPOJENOST STRES - ZDRAVÍ - PENÍZE

STRES  – je v dnešní době čím dál tím více skloňované téma a bohužel se mu nelze vyhnout ani u dětí.

Americká lékařská asociace zjistila, že stres je příčinou více než 60% všech druhů lidských onemocnění a nemocí. Stres má enormní negativní, mentální, emocionální a fyzické důsledky a i přes tento fakt mnohdy zapomínáme, jak moc plné stresu naše životy jsou.

Mnohdy nejsme schopni vnější vliv vzniku stresu ovlivnit, ale co jsme rozhodni schopni, je to, že důsledky každodenního stresu eliminovat tak, aby neměli dopad na naše celkové zdraví.

JAK NA STRES?

Sama jsem v období, kdy jsem pracovala pro korporát, stresem každodenně procházela v důsledku tlaku, vyvíjeného nejen na mne, ale na celý kolektiv, v rámci neustálého zvyšování výkonnosti a plánu, ale i neshod uvnitř kolektivu. Pro nikoho z nás v dnešní době v zaměstnání to není nic nového. Mnoho z nás se mylně domnívá, že projevem stresu je pak pouze nespavost, třes rukou, studené ruce, třesoucí se ruce, žaludeční nevolnosti atd.

Ale to tak docela není – v každém  z nás se v dnešní době hromadí tzv. OXIDAČNÍ STRES – tzn. VOLNÉ RADIKÁLY se v našem těle hromadí, tím dochází k narušení mitochondrií  (našich buněčných elektráren, našich buněk), díky němuž může dojít k jejich mutaci a tím ke vzniku nádorového bujení. Proto se ne nadarmo říká, že nádorové onemocnění je nemoc ze stresu.

Samozřejmě, že nádorové onemocnění není vyvolané pouze stresem, ale je těch důvodů daleko více, ale o tom v jiném příspěvku, nicméně stres může být SPOUŠTĚČEM k nádorovému bujení.

Pojďme se společně podívat na několik ŽIVOTNÍCH ROVNIC:

ZDRAVÍ = PENÍZE

PENÍZE = ZDRAVÍ

STRES – PENÍZE – ZDRAVÍ

ZDRAVÍ = PENÍZE – pakliže jsme zdraví, cítíme se bez stresu, jsme bez jakýchkoli zdravotních problémů my i celá rodina, jsme schopni vydělávat peníze a mít úspěch i v budování své kariéry.

PENÍZE = ZDRAVÍ – pakliže máme dostatek peněz, jsem schopni kvalitně pečovat o své zdraví.

STRES – PENÍZE – ZDRAVÍ – jak zdánlivě nesourodé, ale velmi spolu souvisí.

Chcete zvládnout stres a vyřešit tím své zdravotní problémy, nebe si najít další příjem do domácnosti a nestresovat se tak kvůli financím? Kontaktujte mne,  s obojím Vám můžeme poradit.

Domluvte si on line schůzku na mém tel císle 604 284 972.